Sosyal Etkinliklerimiz

  • KARINCALAR GÜNÜ
  • İFMC KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
  • TEKNE TURU
  • RESİM KURSU
  • MÜZİK KURSU
  • CUMARTESİ SÖYLEŞİLERİ
  • DÖNEM YEMEKLERİ
  • YEMEKLİ PERŞEMBE TOPLANTILARI

KARINCALAR GÜNÜ

         1994 yılından bu yana her yıl Eylül ayı içerisinde, genellikle İstanbul Üniversitesi Merkez Bina havuzlu bahçesinde düzenlenmekte olan Karıncalar Günü; mezun ve üyelerimizin, fakültemiz ile bağlarını sürdürmesi, iktisatlılar arasındaki dayanışmayı hedefliyor. Karıncalar Günü kapsamında, Fakülte Dekanı ve Cemiyet Başkanı’nın konuşmalarını müteakip, 50 yıllık mezunlarımıza ve fakültemizden emekli olan hocalarımıza şükran plaketi 25 yıllık mezunlarımıza anı sertifikası bölüm birincileri yeni mezunlarımızada başarı plaketi verilmektedir. Tören esnasında canlı müzik ve geleneksel köfte ikramlar eşliğinde eski/yeni üyelerimiz keyifli saatler geçirmektedir.

İFMC KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

1 Mart 1943 yılında kurulan Cemiyetimiz, her yıl 1 Mart tarihinde kuruluş yıldönümünü bir kokteyle kutlamaktadır.

TEKNE TURU         

         2005 yılından beri düzenlenmekte olan tekne gezimiz yaz aylarında yapılmaktadır. Akşam 19.00 sularında, önce Kabataş, daha sonra Üsküdar’dan üyelerimizi alan tekne, yemek ve müzik eşliğinde yapılan boğaz gezisinden sonra Kabataş iskelesinde geziyi tamamlamaktadır.

         Düzenli yapılan etkinliklerimizden olan boğaz turuna katılmak için, Temmuz ayında yapacağımız duyuruları takip edebilirsiniz.

         Rezervasyon için lütfen cemiyet sekreteryasını arayınız.

RESİM KURSU

Resim Atölyesi çalışmalarımız, 2006 yılından bu yana Tünel Galip Dede Caddesi Birlik Apartmanında bulunan Karınca Eğitim Merkezi’nde devam ediyor. Her Cumartesi günü öğleden sonra yapılan çalışmalara üyelerimizin ilgisi oldukça fazla.

         Hocamız Mine Süreken yönetiminde sürdürülen resim çalışmaları, Haziran 2009’da Yeminli Mali Müşavirler Odası Sanat Galerisinde sergilendi.

         İFMC Çizgi Grubu, çalışmalarını 2010 yılından itibaren Hocamız Belma Yağmur ile olup 2. Karma resim sergisi de  2012 de  Ziraat Bankası Tünel Sanat Galerisi’ nde açıldı.

         Yaz aylarında kısa bir süre ara verilen çalışmalar, Kasım ayında yeniden başlıyor. Çalışmalara katılmak için, Cemiyet Sekreteryasına kayıt olmak gerekmektedir.

MÜZİK KURSU

         İFMC Türk Sanat Musikisi Korosu 2003 yılında kurulmuştur. Çalışmalarını; Cumartesi günleri Tünel Galipdede Caddesi Birlik Apartmanında bulunan, Karınca Eğitim Merkezi’nde sürdürmektedir.

         Aynı zamanda Cemiyetimizin üyesi olan, hocamız kanuni, santuri, bestekar Osman Aksu yönetiminde çalışan koromuz her yıl bahar aylarında verdiği bir konserle tatile girmekte ve Ekim ayında yeni sezon çalışmalarına başlamaktadır.

         Kayıt olmak isteyen üyelerimiz cemiyet sekreteryasını arayabilir.

CUMARTESİ SÖYLEŞİLERİ

         Ekonominin yanısıra, sanat, edebiyat ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin birikimlerini, konuları ile ilgili görüş ve analizlerini üyelerimizle paylaştıkları, söyleşi tarzındaki etkinliklerimizdendir. Uzun yıllardır düzenlemekte olduğumuz bu söyleşiler, katılımcıların yoğun ilgisini çeken, güncel içerikli, keyifli söyleşiler olmaya devam etmektedir.

DÖNEM YEMEKLERİ VE MESLEKİ KOKTEYLLER

          Dönem yemekleri, mezunlar arasındaki dayanışmanın sürdürülmesi, mesleki ve diğer konulardaki yardımlaşmaların geliştirilmesi amacıyla aynı dönem mezunlarının bir araya geldiği toplantılardır. Ayrıca İFMC’ de, aynı meslek kolunda faaliyet gösteren mezunlarımızın buluştuğu ‘’meslek kokteylleri” de düzen

YEMEKLİ PERŞEMBE TOPLANTILARI

         Akademisyenler ve uygulamacılar arasında bilgi akışı ve deneyimlerin paylaşımını sağlayarak, iş yaşamında kalite ve verimliliği artırmayı amaçlayan etkinliklerimizdendir. Kamuoyunun yakından tanıdığı uzman kişiler, siyaset dünyasının önde gelen simaları, deneyimli bürokratlar ve akademisyenlerin arasından seçilen konuşmacıların birikim ve deneyimlerini katılımcılarla aktarabilme, katılımcıların ise sorularına yanıt alabilme fırsatını yakaladığı keyifli toplantılardır.
         1998 yılından bu yana süregelen Yemekli Perşembe Konuşmaları, cemiyetimizin lokalinde yapılmaya devam etmektedir.

         Yemekli Perşembe Konuşmalarına bugüne değin katılan konuşmacılardan bazıları; Sn. Yaman Törüner, Sn. Mahfi Eğilmez, Sn. İlhan Kesici, Sn. Sümer Oral, Sn. İmren Aykut, Sn. Erdoğan Alkın, Sn.A.Savas Akat, Sn. Emre Kongar, Sn. İzzettin Önder olmuşlardır.