KİM KORKAR İSTATİSTİKTEN, KİM KORKAR EKONOMETRİDEN? – 08.11.2018

Değerli Öğrencimiz,

İFMC olarak 2018-2019 döneminde İFMC Öğrenci Komisyonu ile öğrenciler için bir dizi etkinlik planladık.  Bu sene ilk etkinliğimiz geçen sene dört saatlik bir program olarak uyguladığımız iktisatta sayısal yöntemlerin kullanılması konusunda gerçekleşecek.

Dördüncü dersimiz 8 Kasım Perşembe günü 17.00-19.00 saatleri arasında İktisatlılar Evi’nde düzenlenecek.  Toplam 8 ders sürmesi planlanan  etkinliğimizin başlığı aşağıdaki gibi.

Kim Korkar İstatistikten?

Kim Korkar Ekonometriden?

Sayısal Yöntemler Konusunda Tartışmalı Çalışma

Başlıkta belirtildiği gibi tartışmalı bir çalışma şeklinde geçmesini planladığımız programda tartışma yürütücülüğünü Prof. Dr. Ümit Şenesen Hocamız yapacak.

·      Çalışmaya İÜ İktisat Fakültesi’nin her sınıfından bütün öğrenciler katılabilir. Ön bilgi gerekmez. Oturumlar öğrencilerin düzeyine göre ayarlanacaktır.

·      Bütün oturumlarda iktisatçıları ilgilendiren bir ya da birden çok güncel konuya ilişkin örnek veriler kullanılacaktır.

·      Formül ezberleme yok, akıl yürütme var, sağduyu var; her türlü soru ciddiye alınacak, memnuniyetle karşılanacaktır.

·      Eğer istatistik ya da ekonometriden korkuyor ya da korktuğunuzu düşünüyorsanız, çalışmayı düzenli  izleyerek bu korkularınızdan kurtulabilirsiniz.

·      Program sonunda derse düzenli olarak devam etmiş olan ve Sertifika almak isteyen öğrencilerimize küçük bir sınav düzenlenecek ve  başarılı olan öğrencilere sertifika verilecektir.

·      Programa katılmak isteyen öğrencilerin telefon ve mail yolu ile bize ulaşarak kayıt olması gerekmektedir.

Programa katılmak istiyorsanız ön kayıt yaptırmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla,

İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti

İktisatlılar Evi: Taksim İnönü Caddesi Ulusal Apt.

No: 5 Kat 2 Gümüşsuyu- İST.

Bilgi: 0212 2526130